Fotowoltaika dla firm dotacje 2022- co warto o nich wiedzieć?

fotowoltaika dla firm dotacje 2022

Firmy i prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa coraz chętniej interesują się zamontowaniem paneli słonecznych. Nie da się bowiem zaprzeczyć temu, że w ostatnich czasach nastąpiły znaczne i wyraźne podwyżki cen prądu, a to z kolei sprawiło, że większość przedsiębiorców zaczęła poszukiwania odpowiedniej alternatywy. Wobec tego panele słoneczne stały się jednym z lepszych rozwiązań, a co więcej fotowoltaika dla firm- dotacje 2022 rok są na tyle korzystne, że przedsiębiorcy nie będą mieli powodów do narzekań. Zatem co warto o tych dotacjach na 2022 roku wiedzieć?

Fotowoltaika dla firm dotacje 2022- programy „Mój Prąd” oraz „Czyste Powietrze”

Fotowoltaika dla firmy- dotacje 2022 (więcej przeczytasz na https://eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-instytucje/baza-wiedzy/artykuly/fotowoltaika-dla-biznesu-oplacalnosc-inwestycji-i-mozliwosc-jej-sfinansowania) rok to przede wszystkim słynne już programy zaaranżowane przez polski rząd, które miały doprowadzić do zachęcenia firm do korzystania z odnawialnych źródeł energii elektrycznej. Wobec tego do tych programów na samym wstępie można zaliczyć:

  • program dotacji na fotowoltaikę dla firm „Mój Prąd”;
  • program dotacji na fotowoltaikę dla firm „Czyste Powietrze”.

Wspomniane wyżej programy rządowe obowiązują już od dłuższego czasu, jednak w 2022 roku zaszły w nich konkretne zmiany. Przede wszystkim znacznie zwiększona została pula środków przeznaczonych na dotacje fotowoltaiki dla firm, a co za tym idzie, przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z jeszcze większego wsparcia finansowego.

Warto jednak pamiętać o tym, że zmieniły się nieco terminy składania kompletnych wniosków o dotację, więc warto to sprawdzać na bieżąco na oficjalnych stronach rządowych. Głównie wynika to z faktu, że wnioski złożone po terminie spotkają się z odrzuceniem, a to z pewnością nie będzie korzystne dla firm.

Fotowoltaika dla firm- dotacje 2022 w formie częściowo bezzwrotnych pożyczek

Kolejną opcją w zakresie dotacji na fotowoltaikę dla firm w 2022 roku jest nic innego jak częściowo bezzwrotne pożyczki. W tym systemie dotacji chodzi o banki, które zdecydowały się nawiązać współpracę z rządem i udzielić firmom pożyczki na instalację paneli słonecznych na bardzo przystępnych zasadach. Zgodnie z nimi, przedsiębiorca zobowiązany jest do spłacenia części długu, zaś kolejna część finansowana jest przez państwo.