Korzyści płynące z wyboru taryfy G12

żarówka

Taryfa G12 to rozwiązanie, które sprawdza się w niektórych polskich domach. Na czym polega korzyść z takiej opcji? Otóż, dzięki niej, doba jest dzielona na dwie strefy czasowe, na tak zwaną tańszą oraz droższą. Co istotne, dzięki tej opcji można zaoszczędzić, częściej korzystając z tej tańszej opcji, na przykład robiąc pranie w nocy lub nad ranem. Warto dodać, że wyżej wymieniona taryfa daje możliwość zaoszczędzenia finansów jeśli chodzi o budżet domowy. Dla osób korzystających z energii najczęściej w tańszej strefie, może być to niezwykle korzystne.

Dwie strefy czasowe występujące w taryfie G12

żarówka

U większości sprzedawców strefa z niższą stawką trwa najczęściej osiem lub maksymalnie dziesięć godzin. Przypada ona na godziny od 22.00 do 6.00 rano. W tym czasie osoby, które nie śpią mogą na przykład robić pranie, myć naczynia w zmywarce, prasować, odkurzać czy też oglądać telewizor bądź korzystać z innych sprzętów. Warto dodać, że u niektórych operatorów niższa stawka oferowana jest również opcjonalnie w godzinach od 13:00 do 15:00. Pojawić się tu może zatem pytanie: kiedy użytkownicy mają do dyspozycji stawkę wyższą? Otóż, przypada ona najczęściej na okres czternastu godzin w ciągu całej doby. Taryfa zlicza wyższe opłaty od godziny 6:00 do 13:00. Dodatkowo, wyższa stawka przypada na godziny od 15:00 do 22:00.

Gospodarstwa domowe z ogrzewaniem elektrycznym i popularną taryfą

Wyżej wymieniona taryfa G12 skierowana jest przede wszystkim do osób, które świetnie rozplanowują swój czas i kontrolują zużycie energii. Z pewnością opcja ta jest korzystna dla osób, które wykorzystują energochłonne urządzenia właśnie w tych godzinach, w których występuje niższa stawka. Warto dodać, że jest to dobra opcja dla osób, które kończą pracę w późnych godzinach nocnych i po przyjściu do domu mogą włączyć pranie lub zmywarkę. Opcja ta jest korzystna także dla tych gospodarstw domowych, które posiadają ogrzewanie elektryczne, które uruchamiane jest w godzinach nocnych.