Inwestycja w odnawialne źródła energii to bardzo popularny temat nie tylko wśród właścicieli firm, ale także mieszkańców domów jednorodzinnych. Pozostaje więc pytanie, czy korzystanie z takiego rozwiązania naprawdę się, opłaca? Dla wielu osób odpowiedz nie, jest jednoznaczna, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę koszty montażu.

Tania energia elektryczna. Tak to możliwe!

Możliwość pozyskiwania taniej energii z odnawialnych źródeł jest jak najbardziej możliwe, a wręcz realne. W takim przypadku energię uzyskuje się ze słońca, wiatru, wody, biomasy czy biogazu. Wszystkie te źródła są w pełni odnawialne, a więc nie ma żadnego ryzyka, że w pewnym momencie, któreś z nich się skończy.

Oczywiście należy mieć świadomość tego, że montaż paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła itp. jest dosyć drogim wydatkiem. Jest to jednak jednorazowa kwota, która zwraca się w najbliższych latach. A więc, jeśli raz zdecydujemy się na inwestycję tego typu, możemy liczyć na dużo mniejsze rachunki przez cały czas.

Jeśli cała kwota, która została przeznaczona na montaż urządzeń pozyskujących energię z odnawialnych źródeł, zwróci się wtedy, zaczynamy oszczędzać. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, zważając na coraz to gorszy stan środowiska.

Możliwość dotacji/pożyczki na montaż

Dla tych, którzy nie mają wystarczających środków finansowych, a chcą zacząć korzystać z odnawialnych źródeł energii, mogą ubiegać się o dotacje lub udzielenie pożyczki. Taka pomoc ma na celu zwiększenie liczby gospodarstw domowych i przedsiębiorstw korzystających z OZD, a także poprawę stanu jakości powietrza.

Żeby ubiegać się o wsparcie pieniężne, trzeba spełniać określone kryteria. Mogą być one różne w zależności od konkretnej formy pomocy czy sytuacji materialnej przedsiębiorcy lub osoby prywatnej.

Nie mniej jednak warto złożyć wniosek o tego typu wsparcie i próbować uzyskać pomoc. Wpłynie to nie tylko na nasz komfort, lecz także naszych dzieci zarówno pod względem finansowym, jak i zdrowotnym w przyszłości.